A Vígszínház társulata által választott Üzemi Tanács és a Szakszervezet közös közleménye2021. 12. 03.
Wunderlich József bocsánatkérését elfogadtuk és tudomásul vettük. Egyértelműen szeretnénk állást foglalni abban a kérdésben, hogy jelenleg a Vígszínházban nem uralkodik félelem és antidemokratikus légkör. A színház dolgozói és igazgatósága a megfelelő protokollokat követve azon fáradoznak, hogy estéről estére felmenjen a függöny. A színházban működő Üzemi Tanácsot, Szakszervezetet sem járványkezelési problémákkal, sem hatalmi visszaélésekkel nem kereste sem Wunderlich József, sem más. A színház elfogadott Etikai Szabályzata szerint senki nem tett bejelentést a mai napig.
Szeretnénk hangsúlyozni, hogy Wunderlich József kommunikációjának módját és annak tartalmát nem valamiféle bátor kiállásnak, hanem egy, a színház jóhírét és rangját, tagságát és vezetőjét sértő, a tények pontos ismeretét nélkülöző megnyilatkozásnak tekintjük. Félelmét és szorongásait megértve, őszintén sajnáljuk, hogy indulatai ilyen formában jelentek meg.
Budapest, 2021. december 3.
Legfrissebb hírek
Elmarad a Liliomfi a Vígszínházban
Sajnálattal tájékoztatjuk Nézőinket, hogy a 2025. szeptember 7-re meghirdetett Liliomfi című előadás egészségügyi okok miatt elmarad.
Terézvárosi Fesztivál 2025
Augusztus utolsó hétvégéjén rendezik meg az ötödik Terézvárosi Fesztivált, Budapest egyik legszínesebb összművészeti eseményét.
Évadnyitó társulati ülés a Vígszínházban
Kedd délután megtartottuk évadnyitó ülésünket, ahol a nyári szünet után újra találkoztak egymással a társulat tagjai.
Krum az eSzínház Fesztiválon
2025. szeptember 19 és 28. között ötödik alkalommal rendezik meg az eSzínház online fesztiválját.
Szilágyi Csenge anyai örömök elé néz
Nagy örömmel osztjuk meg a hírt, hogy társulatunk meghatározó tagja, Szilágyi Csenge anyai örömök elé néz! Szívből gratulálunk Csengének, aki a 2025/26-os évadban már nem lép színpadra, hogy teljes nyugalomban készülhessen élete egyik legszebb és legfontosabb időszakára.