Újra a Vígben a Kolozsvári Állami Magyar Színház2019. 04. 10.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház A velencei kalmár című előadását 2019. május 6-án a Vígszínházban, a Homemade című előadást május 7-én a Házi Színpadon láthatták.
A velencei kalmár - A Kolozsvári Állami Magyar Színház vendégjátéka
A velencei kalmár olyan vígjáték, amely Uzsora és Barátság, Bosszú és Megbocsátás, Diszharmónia és Harmónia derűsen feloldódó küzdelméről szól. (...) Tündérjaték, sötét komédia, morális példázat vagy commedia dell’arte? Öntudatlanul gyűlt fel Shakespeare-ben a nyersanyag, csak a jelenetszövő színpadi mester tudatos. De a mesterség tudója egyben költő, s az átvarázsolt nyersanyag még akkoris az élet teljességét tükrözi, amikor nem kivánja, hogy túl komolyan vegyük.
Homemade - A Kolozsvári Állami Magyar Színház vendégjátéka
A projekt egy kutatással egybekötött alkotói folyamat, amely a romániai családok jelenlegi helyzetéről indít párbeszédet úgy, hogy folyamatosan figyel az esemény résztvevőire. Célkitűzéseink: kialakítani egy olyan, több tudományterületről érkező kutatói csapatot, amelynek tagjait személyesen is érdekli a téma; olyan szakértőket bevonni, akik hatékonyan tudják kezelni a saját csapatukat; olyan rendezőt, színészt és dramaturgot bevonni, akik a kutatás során összegyűjtött anyagot és annak főbb kérdésfelvetéseit egy színházi előadás számára alkalmas alapanyaggá tudják összegyúrni.
Legfrissebb hírek
Elmarad a Hallgatni akartam a Házi Színpadon
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2025. szeptember 21-re meghirdetett Hallgatni akartam című előadás elmarad.
Kedvezmény és dedikálás a VÍGnapon!
Szeptember 14-én a VÍGnapon kedvezményekkel várjuk az érdeklődőket.
Indul a novemberi jegyértékesítés
Tájékoztatjuk kedves Nézőinket, hogy novemberi műsorainkra a jegyértékesítés szeptember 17-én, szerdán 10 órától indul.
Elmarad a Liliomfi a Vígszínházban
Sajnálattal tájékoztatjuk Nézőinket, hogy a 2025. szeptember 7-re meghirdetett Liliomfi című előadás egészségügyi okok miatt elmarad.
Terézvárosi Fesztivál 2025
Augusztus utolsó hétvégéjén rendezik meg az ötödik Terézvárosi Fesztivált, Budapest egyik legszínesebb összművészeti eseményét.