Távoli dal 2017. 04. 11.
Szabó István Oscar-díjas filmrendező hosszú évek után újra színházban rendez, Simon Stephens Távoli dal című „vallomását” a Vígszínház Házi Színpadán viszi színre. A bemutatót 2017. április 12-én tartottuk, a monodráma főszerepében a Vígszínház fiatal tehetsége, Józan László egy új oldaláról mutatkozott be.
A Vígszínház közönsége Simon Stephens Punk Rockja után most egy újabb különleges atmoszférájú darabjával, a Távoli dallal ismerkedhet meg. New York, téli nap, Willem telefonja csörög, az anyja hívja Amszterdamból: meghalt az öcséd, gyere haza! Nem halogathatja tovább, elkerülhetetlen a találkozás a családdal. Willemnek újra kell gondolnia eddigi életét, kapcsolatait, újra kell rendeznie érzéseit. Úgy dönt, hogy halott öccsével osztja meg élete fontos pillanatait, és a jelen fölkavaró történéseit.
Szabó István Oscar-díjas filmrendező hosszú évek óta nem rendezett színházban, most azonban igent mondott Eszenyi Enikő felkérésére. Józan László először dolgozott együtt Szabó Istvánnal, a Távoli dal pedig ez az első monodráma, amiben bemutatkozhat.
„Józan László nagyon tehetséges, most nő fel a legnagyobb magyar színészek közé, ebben biztos vagyok” – mondja Szabó István. „Elsősorban azért ajánlom az előadást, mert láthatnak egy fantasztikus, fiatal színészt. Láthatnak egy előadást, amely megmutatja, hogyan lehet megérteni egy embert, hogyan lehet megérezni egy ember gondjait, szorongásait.”
„Ez egy igazi közös munka volt, amelyben Szabó István partnerként tekintett rám” – meséli Józan László. „Már ősszel elkezdtünk együtt dolgozni, két-három hetente találkoztunk, foglalkoztunk a szövegkönyvvel, majd’ fél évvel megelőzve a próbákat. Azt hiszem, már ott összecsiszolódtunk, ami egy ilyen bensőséges munkánál elengedhetetlen.”
„Szabó Istvántól nagyon jó instrukciókat kaptam, nyilván ő a hosszú évtizedek filmes tapasztalatával, filmes fejjel gondolkodik, ami ennek az előadásnak nagyon jót tett” – folytatja Józan László, aki nemrég ünnepelte harmincadik születésnapját. „Szabó István világszerte elismert alkotó, vele dolgozni nagy ajándék az élettől. Úgy tekintek erre, mint egy hatalmas meglepetésre, amit Eszenyi Enikőtől és a Vígszínháztól kaptam a születésnapomra. Ez egy olyan lehetőség, ami az ember életében nagyon ritkán adatik meg.”
A Házi Színpad új bemutatójának díszlet- és jelmeztervezője Kentaur, az előadás Bíró Bence fordításában látható.
Távoli dal
New York. Téli nap. Willem telefonja csörög, az anyja hívja Amszterdamból: meghalt az öcséd, gyere haza! Nem halogathatja tovább, elkerülhetetlen a találkozás a családdal. Willemnek újra kell gondolnia eddigi életét, kapcsolatait, tisztáznia kell érzéseit, mielőtt hazatérne. Úgy dönt, hogy halott öccsével osztja meg élete fontos pillanatait, és a jelen fölkavaró történéseit.
Legfrissebb hírek
Indul a bérletezés a 2025/26-os évadra!
Örömmel tájékoztatjuk Nézőinket, hogy 2025. április 3-án, csütörtökön 10 órától lehetőségük van megváltani bérleteiket a 2025/26-os évadunkra!
Elmarad a Magyar Elektra a Házi Színpadon
Sajnálattal tájékoztatjuk Nézőinket, hogy a 2025. április 1-i Magyar Elektra című előadás egészségi ok miatt elmarad!
Víg125 dokumentum(játék)film vetítés a Vígszínházban
Május 2-án a Vígszínházban 18 órás kezdéssel vetítjük le a Víg125 dokumentum(játék)film mind a négy részét, egy szünettel.
Búcsúzó előadások a Vígszínházban
Tájékoztatjuk kedves Nézőinket, hogy a 2024/25-ös évad végéhez közeledve két előadásunktól is búcsúzunk a Vígszínházban.
Elindult a Víg Társalgó Podcast a Youtube-on!
Minden héten csütörtök délelőtt 10 órakor új résszel jelentkezünk az évad végéig a Víg Társalgó részeivel a Youtube-on.
Búcsúzó előadások a Pesti Színházban
Tájékoztatjuk kedves Nézőinket, hogy a 2024/25-ös évad végéhez közeledve több előadásunktól is búcsúzunk a Pesti Színházban.
Apa szeme fénye – Gold Digger bemutató a Házi Színpadon
Tasnádi István legújabb darabjának ősbemutatója a Vígszínház Házi Színpadán március 22-én.
A magyar költészet napja 2025
Hagyományainkhoz híven idén is ünnepi műsorral emlékezünk meg József Attila születésnapjáról és tisztelgünk a magyar költészet előtt.